Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... urgent...legea micii reforme
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

urgent...legea micii reforme

Buna seara!am si eu o intrebare:(daca la primul termen de fond(intr-un dosar pentru detinere de aparatura skimming si aderare la un grup infractional) se recunoaste rechizitoriul asa cum a fost intocmit de catre procurorul de caz,aplicandu-se legea 320/2003 inculpatul mai poate fi pus in libertate?pana atunci cand va ramane definitiv si irevocabil?va multumesc!
Se poate aplica art 320 ind. 1 si sa ii aplice o pedeapsa cu executare.Nu este obligatorie aplicarea unei pedepse cu suspendare sau punerea in libertate.
sa inteleg ca o cerere de eliberare sub control judiciar,dupa acest termen va fi inutila:(:(iar condamnare va primi cu siguranta:(www.avocatnet.ro/images/smil...
Daca este un singur inculpat se termina procesul.
Daca sunt mai multi puteti incerca deoarece daca nu se finalizeaza poate ramane arestat.Deci,nu se poate spune ca ar fi inutila...
daca nu a fost nici un prejudiciu si daca acele dispozitive nu erau functionabile(raspuns atestat de ITA)scopul grupului ramane acelasi,pentru acces la un sisitem informatic?detinerea de echipamnete nu poate constitui drept scop?carea ar putea fi pedeapsa maxima,dar si ce aminima pentru astfel d einfractiuni?va multumesc!maine ,la prima ora este primul termen si suntem disperati...:(:(