Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... termen
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

termen

Buna,care este termenul la care sunt obligata sa depun actiunea in contencios in situatia in care ANAF-ul a respins cererea mea de restituire a taxei de poluare?de 30 zile sau 6 luni #-o#-o:((:((
30 zile
Multumesc,catalinchis pentru timpul acordat insa poti sa/mi dai detalii eventual art. de lege din 554 care face trimitere pt. aceasta situatie
@page
Termenul este de 6 luni de la comunicare, cf art. 11 alin. (1) din Legea 554/2004.
Multumesc ,Adutescu=D>=D>=D>