Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilanturi nedepuse pe anii 2007 2008
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilanturi nedepuse pe anii 2007 2008

buna seara,ma puteti ajuta sami spuneti si mie ce trb sa platesc la onrc ptr bilanturi nedepuse care sint taxele si amenzile
Nu e nici o amenda, este o taxa de 14 lei parca.
contabila a cerut suma de 250 ron ca taxa de rezervare nr de depunere nu prea am inteles ce inseamna asta
Se face o cerere de inregistrare,pentru fiecare bilant se plateste o taxa de 14 lei.
Cum aveti pentru 2 ani trebuie sa platiti in total 28 lei.Nu se plateste nicio amenda la ONRC.
Oricum solicitati contabilei documente care sa justifice suma,deoarece ONRC elibereaza factura-chitanta pentru sumele achitate.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
buna seara,eu am acasa bilanturile acelea si stiu ca sint inregistrate la circa financiara ca au stampila dar am aflat ca nu sint depuse la onrc de vechea contabila ,iar noua contabila a spus cu totul altceva si pomenea si de nu stiu ce amenzi sa inteleg ca pot merge chiar eu cu ele sa platesc acei 14 lei si sa le depun
Trebuie depuse la ONRC deoarece va pot dizolva firma pentru nedepunere la ONRC.
Cel mai bine este sa mergeti dvs.