Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pasii pentru reactivare firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pasii pentru reactivare firma

As vrea sa stiu si eu ce demersuri trebuie sa fac pt.a reactiva o firma.
Mentionez ca nu s-a stiut pana acum faptul ca firma este inactiva din 2010...motivul ,nedepunerea decl .si a bilanturilor.,nedepuse de fosta contabila.
Precizez ca, magazinul situat undeva la tara are activitate in continuare.
Imi voi face declaratiile si bilanturile insa ,daca firma este inactiva din 2010 ,nu cumva decl si bilanturile trebuie sa fie pe 0 ?
Am inteles ca se plateste o taxa de reactivare ,stie cine cat costa.
Va rog s ama sfatuiti ce trebuie sa fac.

daca magazinul a functionat din 2010 pana in prezent si dumneavoastra spuneti ca nu s-au depus declaratiile din cauza contabilei , presupun ca a avut motive .
Trebuie facuta contabilitatea pe aceasta perioada 2010-2012 si deuse toate declaratiile la administratia financiara inclusiv bilanturile cu amenzile aferente ( 500 lei pentru declaratii si 1500 pentru fiecare bilant . Numa dupa aceasta puteti sa depuneti cerere de activare .
va multumesc pt amabilitate