Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general activitate firma declarata inactiva
Discuție deschisă în Contabilitate în general

activitate firma declarata inactiva

Se poate ca o firma declarata inactiva sa desfasoare activitate?
Specific ca, am depus cerere de reactivare dar pana se misca finantele....!
V-a iesit mentiunea de la registru pentru reluarea activitatii?
Doar la finante am depus cererea de reactivare si toate declaratiile si bilanturile nedepuse.
La Registrul Comertului nu am depus nimic... nu am stiut.
Pai cum v-au primit documentele fara mentiunea de la registru? Cand e rost de amenzi primesc orice....dar s-o luam cu inceputul-sa zicem asa.... inactivitatea ati declarat-o la registru? Cine v-a inactivat? cat ati fost inactiva observ ca nu ati depus nimic ( probabil ati mers pe premisa: daca sunt inactiv nu am ce depune...)
leuca_luminita, utilizator
Mii de scuze.. trebuie sa spun ca am preluat contabilitatea acestei firme acum 1 luna. Era declarata inactiva de finante pentru ca nu a depus nici o declaratie pentru ca... a crezut administratorul societatii ca daca nu are activitate nu trebuie sa faca nimic. Am depus toate declaratiile cu zero si bilanturile, am depus o cerere de reactivare doar la finante.