Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilanturi nedepuse pe anii 2007 2008
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilanturi nedepuse pe anii 2007 2008

buna seara,ma puteti ajuta sami spuneti si mie ce trb sa platesc la onrc ptr bilanturi nedepuse care sint taxele si amenzile
@meruta florentina
Pe langa inregistrarea bilantului la fisc ( de unde aveti stampila cu nr de inregistrare), e obligatoriu sa il depuneti si la ORC, altfel va da in judecata si va dizolva firma.
Mergeti dvs. personal, asa puteti sa o controlati pe contabila cea noua si sa constatati daca nu e cazul sa angajati alta si mai noua.
ce presupune dizolvarea firmei ptr. lipsa bilanturilor contabile?