Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Contract leasing financiar auto Porsche
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Contract leasing financiar auto Porsche

sint la final de contract leasing financiar auto cu Porsche si mai am de platit taxa reziduala de 4300 euro.

din acestia acum am 2500 euro, iar diferenta pot plati la 30 de zile dupa terminarea contractului.

ce se intampla in acest caz ?

imi vor lua masina ?

nu stiu care sint procedurile iar la relatii cu clientii nimeni nu ma lamureste concret

multumesc mult de ajutor

Mergeti la firma si faceti un angajament scris de plata cu data certa pentru diferenta, eventual lasati si masina gaj pana la plata, sau gasiti o alta formula de negociere.Interesul firmei este sa va incaseze banii nu sa va alunge.
multumesc mult

o zi frumoasa
Se poate negocia cu ei plata valorii reziduale in doua rate. Bineinteles ca o sa va adauge un mic procent de dobanda pt aceasta intarziere dar trebuie discutat cu ei si nu la telefon pt ca va trebuie un document scris ca sa nu va treziti ca vin sa va ridice masina.