avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Contract leasing financiar auto Porsche
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Contract leasing financiar auto Porsche

sint la final de contract leasing financiar auto cu Porsche si mai am de platit taxa reziduala de 4300 euro.

din acestia acum am 2500 euro, iar diferenta pot plati la 30 de zile dupa terminarea contractului.

ce se intampla in acest caz ?

imi vor lua masina ?

nu stiu care sint procedurile iar la relatii cu clientii nimeni nu ma lamureste concret

multumesc mult de ajutor

Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 21:55, 12 Iulie 2011
Mergeti la firma si faceti un angajament scris de plata cu data certa pentru diferenta, eventual lasati si masina gaj pana la plata, sau gasiti o alta formula de negociere.Interesul firmei este sa va incaseze banii nu sa va alunge.
multumesc mult

o zi frumoasa
Se poate negocia cu ei plata valorii reziduale in doua rate. Bineinteles ca o sa va adauge un mic procent de dobanda pt aceasta intarziere dar trebuie discutat cu ei si nu la telefon pt ca va trebuie un document scris ca sa nu va treziti ca vin sa va ridice masina.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa reziduala Dummi Dummi Buna seara! Se poata plati o taxa reziduala la sfarsitul leasingului, tot in rata? in contractul de leasing nu este stipulat nimic referitor la asta. Eu termin ... (vezi toată discuția)
Tva la valoare reziduala leasing tincuta30 tincuta30 O societate are trei contracte de leasing pentru trei autoturisme cu urmatoarele specificatii: Contract 1: valoare auto = 33.000 euro, avans = 10.000 euro, ... (vezi toată discuția)
Restituire avans evelina_lav25 evelina_lav25 Buna ziua. Am dorit in luna dec.2015 sa achizitionez prin leasing o masina de la casa auto tiriac .Am dat avans 1800 ron pt rezervare masina promitandu-mi ei ... (vezi toată discuția)