Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... taxa reziduala
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

taxa reziduala

Buna seara! Se poata plati o taxa reziduala la sfarsitul leasingului, tot in rata? in contractul de leasing nu este stipulat nimic referitor la asta. Eu termin contractul in martie si am taxa de 2500 euro. Un sfert din masina. Exista si varianta de a plati aceasta suma tot in rate, cu dobanda bineinteles?
daca in contract nu e prevazut...atunci mergi si negociaza cu ei., altfel nu ai cum sa platesti in rate.
cititi clauzele contractuale cu atentie. oricum, din cate stiu eu taxa reziduala se plateste intr-o singura transa.