Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ce trebuie modificat la ROI cu introducerea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ce trebuie modificat la ROI cu introducerea criteriilor de evaluare?

trebuie facut act aditional de modificare la Regulamentului de Ordine Interioara,odata cu introducerea criteriilor de evaluare a performantelor.Ce trebuie inscris in acest act aditional?Va multumesc!
Nu se face act aditional, se introduce un capitol in ROI cu aceste criterii, se aduce la cunostinta salariatilor si se afiseaza.
Adica refac (cu completarea privind criteriile) Regulamentul de Ordine Interioara?Nu se face act aditional la ROI-ul existent?
Se poate face si act aditional pentru modificarea R.I. ... modificarea R.I. se va face dupa consultarea sindicatului sau a reprezentanţilor salariaţilor.
In ROi se trece procedura de evaluare a salariatilor dupa ce aceasta a fost dicutata cu salariatii sau reprezentantii acestora.Prin act aditional modificati ROI.