Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat

am avut permisul suspendat 120 de zile, a expirat termenul de suspendare dar nu am fost sa-l ridic, pot circula?
multumesc
mai bine il ridicati intai, sa fiti sigur ca aveti drept de a conduce.
apoi, daca nu il aveti la dvs sa-l prezentati la un eventual control, platiti amenda si e mare ( 402 lei)
Nu, nu puteti circula. Faptul ca nu-l aveti la dv, la un eventual control sunteti considerat ca ati condus fara permis deci infractiune si veti suporta consecintele.