avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat

am avut permisul suspendat 120 de zile, a expirat termenul de suspendare dar nu am fost sa-l ridic, pot circula?
multumesc
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 11:01, 13 Iulie 2011
mai bine il ridicati intai, sa fiti sigur ca aveti drept de a conduce.
apoi, daca nu il aveti la dvs sa-l prezentati la un eventual control, platiti amenda si e mare ( 402 lei)
Nu, nu puteti circula. Faptul ca nu-l aveti la dv, la un eventual control sunteti considerat ca ati condus fara permis deci infractiune si veti suporta consecintele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis auto bogmim bogmim Buna ziua,as avea si eu nevoie de o lamurire legata de permis. Astazi imi expira suspendarea permisului si maine ar trebuie sa ma duc sa mi-l ridic. Fiind ... (vezi toată discuția)
Pot sa conduc pana imi ridic permisul de la politie? luis29 luis29 Am depus permisul in data de 11 octombrie a.c. la politie, pe 12 octombrie a.c. am dat examenul pentru reducere de la 90 la 30 de zile si am luat 15 puncte. ... (vezi toată discuția)
Am permisul suspendat, fără motiv temeinic, deja de cinci ani. cum să procedez pentru a-l recupera? Alissia36 Alissia36 Buna ziua. Va rog sfatuiti-ma cum pot recupera permisul suspendat...deja are 5 5ani suspendat fara motiv temeinic! A fost suspendat pe 3luni sa mai adaugat ... (vezi toată discuția)