Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Suspendare firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Suspendare firma

Buna ziua,

Doresc sa suspend activitatea firmei la care sunt asociat unic, aceasta nu a avut activitate. Am luat formularele de la registrul comertului insa nu inteleg cum pot redacta hotararea AGA privind suspenadrea frimei. Vad ca se cere publicarea in MOnitorul Oficial cu o Anexa ce va cuprinde contorul de cuvinte, dar nu inteleg ce se va publica in MO: Hotararea AGA, Decizia, Actul aditional...

Multumesc
Buna ziua,

In Monitorul Oficial se publica hotararea AGA de suspendare a activitatii. Costurile de publicare variaza in functie de dimensiunea hotararii AGA sau a deciziei asociatului unic (care trebuie sa fie publicate).