Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii online
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii online

Am preluat un magazin alimentar de la un prieten de familie si pentru depunerea declaratiilor online trebuieste de la notar o declaratie.Problema mea este ca am procura de la prietenul de familie dar nu se poate.mi s a spus ca trebuie sa vina el din italia.ce este de facut
daca aveti un contabil care are certificat digital-semnatura electronica, nu trebuie decat sa faceti o procura notariala prin care sa il imputerniciti sa depuna declaratiile on-line asta daca sunteti administrator-depinde cum ati preluat aceasta afacere!

dupa ce faceti procura pe baza actelor care atesta ca sunteti administrator. pe baza copiei dupa cartea de identitate a unei persoane abilitate cu certificat digital. se depune declaratia 150 la administratie