Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare obligatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare obligatorie

Buna ziua,

Intrebare: Pentru o casa batraneasca din 1910 nelocuibila, neracordata la energie electrica este obligatoriu sa facem PAD?

Multumesc!
Orice cladire cu destinatia de locuinta trebuie asigurata obligatoriu fie PAD fie facultativ dar care sa cuprinda si riscurile PAD. Se ntelege ca daca este o polita facultativa aceasta nu conteaza la ce firma de asigurare este facuta.