Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... TERMOIZOLATII
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

TERMOIZOLATII

as dori sa stiu daca persoanele care isi izoleaza apartamentul (termoizolatii exterioare) beneficiaza de scutiri la impozitul pe salar sau impozitul pe cladiri.
Legea nr. 158/2011 privind aprobarea cu modificari a OUG nr. 18/2009
5. Dupa articolul 27 se introduce un nou articol, articolul 27^1, cu urmatorul cuprins:
Proprietarii apartamentelor din blocurile de locuinte si ai imobilelor care au executat lucrari de interventie pe cheltuiala proprie beneficiaza, in conditiile legii, de scutire de la plata impozitului aferent locuintei pe o perioada de minimum 7 ani, pe baza auditului energetic prin care se certifica realizarea recomandarilor propuse de catre auditorul energetic pentru cladiri