Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa poluare.
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa poluare.

Buna seara,
Aud tot felul de zvonuri ca taxa de poluare nu se mai plateste.
As putea sa inmatriculez o masina in Romania fara sa mai plastesc taxa de poluare?
Adica sa nu o mai platesc si dupa sa stau sa o recuperez.
Multumesc si o seara buna,
Acele temeile juridice sunt si pentru a imatricula masina fara plata. Si poti sa cer si ordonante presidentiala pentru a imatricula masinin derularea procesului. Sunt avocati care face aceasta treaba.