avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa poluare.
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa poluare.

Buna seara,
Aud tot felul de zvonuri ca taxa de poluare nu se mai plateste.
As putea sa inmatriculez o masina in Romania fara sa mai plastesc taxa de poluare?
Adica sa nu o mai platesc si dupa sa stau sa o recuperez.
Multumesc si o seara buna,
Cel mai recent răspuns: Alvaro Liniers , Avocat 00:18, 15 Iulie 2011
Acele temeile juridice sunt si pentru a imatricula masina fara plata. Si poti sa cer si ordonante presidentiala pentru a imatricula masinin derularea procesului. Sunt avocati care face aceasta treaba.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto 2013 masina inmatriculata 2012 nicudura nicudura Buna ziua. As vrea sa stiu daca o masina inmatriculata in anul 2012 fara plata taxei de poluare, care va fi vanduta in anul 2013, i se va aplica Legea 9/2012, ... (vezi toată discuția)
Taxa auto hacu hacu Am cumaparat un matiz in primavara cu act de vanzare cumparare dar nu l-am imatriculat pana acum intrebarea e eu o sa platesc taxa daca vreau sa-l imatriculez ... (vezi toată discuția)
Plata prima imatriculare laidy laidy buna ziua,am si eu o intrebare referitor la plata taxei primei imatricularii:am cumparat o masina imatriculata in Franta,am inscris o in Romania(in anul ... (vezi toată discuția)