Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... refacere gard intre vecini
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

refacere gard intre vecini

acum 5 ani a fost construit un gard, iar la intelegere cu vecinul gardul a fost construit cu o diferenta de hotar de 1 metru pe plus in favoarea vecinul 1. iacum o luna vecinul 1 a vandut si este somat de vecinul 2 sa mute gardul 1 metru ca este pe pamantul lui (lucru cert). e clar ca intelegerea avuta timp de 5 ani dintre cei 2 vecini nu si-o mai doreste vecinul 2. acum eu intreb nu trebuie ambii sa puna bani pentru refacerea gardului? sau noul trebuie trebuie sa mute gardul pe cheltuiala lui?
ambii trebuie sa plateasca cheltuilelile pt noul gard.