Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau sa dobandesc custodia copilului meu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau sa dobandesc custodia copilului meu

Am fost si sunt casatorit cu o tipa cu care am o fata in varsta de 7 ani care a fost luata fara cunostinta si fara acordul meu de la domiciliul ei si dusa in italia in anul 2008, de atunci nu am putut sa-mi vad fetita nici macar sa o aud!ce as putea face legal pentru a dobandi custodia fetitei mele?as avea castig de cauza?Rog mult un raspuns urgent!multumesc
Inteleg ca inca sunteti casatorit, astfel incat nu pute vorbi de incredintarea copilului unuia sau altuia din parinti. Puteti merge pe o actiune de stabilire a domiciliului minorei la domiciliul comun al sotilor din tara.