Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar penal pentru ucidere din culpa
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar penal pentru ucidere din culpa

Sunt cercetat intrun dosar de ucidere din culpa de 2 ani de zile dureaza dosaru inca e la a doua expertiza auto , pana la prima expertiza singur invinuit acum mai e o persoana care ma lovit si sa dovedit ca din cauza lui sa intamplat a fost extinsa Urmarirea penala si impotriva lui suntem 2 invinuiti. Eu pot pleca din tara? am intrebat si la cercetari penale si mia spus ca pot fara nici o problema? cel care ma lovit e plecat din tara avea voie sa paraseasca tara ?
Avea si aveti si dvs. voie, daca nu exista vreo interdictie ( masura obligarii de a nu parasi tara sau localitatea).
Sunteti obligat insa sa va prezentati daca sunteti chemat la politie/parchet pt declaratii.
Daca nu s-a dispus masura de a nu parasi tara plecati fara probleme, dar lasa-ti un contact .
De plecat din tara puteti pleca dar este bine sa aveti un avocat care sa se intereseze de soarta dosarului.
Cel care este judecat in lipsa risca sa ajunga dupa gratii...