Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Comision agentie imobiliara
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Comision agentie imobiliara

Vreau sa cumpar un apartament. Toate anunturile de pe Net sau din ziare sunt ale agentiilor imobiliare. Facand abstractie de faptul ca vrei un apartament in Drictor si esti dus la unul in Fizicienilor, dar de ca trebuie eu, ca cumparator sa platesc mii de euro comision agentiei pentru o vizita de 10 minute intr-un apartament?
Nu trebuie sa platiti. Alegeti direct un anunt al vanzatorului si nu aveti nici o treaba.
Daca vanzatorul prefera sa dea unei agentii imobiliare imobilul ce il vinde, este dreptul lui. Agentia se ocupa de formalitatile necesare.