Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... stagiatura
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

stagiatura

buna seara.va rog sa imi spuneti si mie..e posibil sa fac stagiatura fara ca sa am diploma de drept in mana?adica eu am terminat facultatea de drept dar am amanat licenta.e posibil sa fac stagiatura la un notariat sau la un cabinet de avocatura in aceste conditii?va multumesc!
Nu este posibil. Stagiatura se face de catre licentiatul in drept care a promovat examenul de admitere in profesie.
Nu,este nevoie de diploma de licenta.
shadow4all2000 a scris:

buna seara.va rog sa imi spuneti si mie..e posibil sa fac stagiatura fara ca sa am diploma de drept in mana?adica eu am terminat facultatea de drept dar am amanat licenta.e posibil sa fac stagiatura la un notariat sau la un cabinet de avocatura in aceste conditii?va multumesc!

Nu aveti cum sa faceti stagiatura fara a avea diploma de licenta sau macar adeverinta care se elibereaza pana la eliberarea diplomei de licenta.
shadow4all2000 a scris:

..e posibil sa fac stagiatura

...da, ca secretara.