Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... calatorie minor in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

calatorie minor in strainatate

Eu si sotul meu suntem amandoi in Cehia, fetita noastra (in varsta de 2 ani) e in Romania si vrem sa o aducem aici, doar sotul meu poate merge in tara dupa ea. Intrebarea mea este daca putem face aici la un birou notarial declaratia, din partea mea, de care are el nevoie ca sa o scoata din tara?

PS: Daca o facem in limba engleza poate sa o traduca si sa o legalizeze in roamana in tara? Multumesc anticipat.
Mergeti mai bine la Consulat sau Ambasada si o faceti pt a nu avea probleme!