Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reconstituire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reconstituire

In baza legii fondului funciar mi sa reconstituit un drept de proprietate preluat de la bunica care este proprietar in coala Cf. Cine este obligat sa imi plateasca terenul fiindca o parte este ocupat de Coonsum Coop ( casa bunicii ) 200 metri la ocupat un vecin si 200 metri ocupat de o firma vecina . Cine este obligat sa imi plateasca terenul statul sau cei ce il tin fara acte ??
eu i as da in judecata pe toti.. iar de la consumcoop as revendica si casa
In titlul de proprietate figureaza si suprafetele de teren respective ?

Daca da, nu este nimeni obligat sa va plateasca terenul, conform legii; dumneavoastra sunteti proprietar pe el.

Daca firma si vecinul au ocupat terenul fara drept, cu constructiile respective, atunci puteti sa ii obligati sa isi ridice constructiile.

~ Conținut șters la cerere ~