Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... permis de munca in spania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

permis de munca in spania

Ma poate lamuri si pe mine cineva cum anume pot obtine un permis de munca in spania? ce acte imi trebuie sau ce anume trebuie sa fac.? Va multumesc
Nu aveti nevoie INCA de permis de munca in Spania. Mergeti la primaria din orasul in care sunteti si inregistrativa la evidenta populatiei.

La finalul acestei saptamani Guvernul Spaniol va impune din nou limitari pentru românii si bulgarii care vin in Spania dupa data impunerii limitarilor.
ContSters98245, utilizator
Guvernul de la Madrid a decis să ceară permis de muncă românilor care doresc să se angajeze în Spania. Măsura pe care ar urma să o ia guvernul din care face parte nu îi vizează pe cei care au deja contracte de muncă în Spania. În plus, ar putea fi reanalizată după un an.
[ link extern ]

Vedeti si acest link
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic