Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act adidional pntru CIM incheiat inainte de 01.05.2011?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act adidional pntru CIM incheiat inainte de 01.05.2011?

Buna ziua,
Am auzit ca ar trebui facute acte aditionale la contractele incheiate inainte de mai 2011 referitor la evaluarea performantelor salariatilor...Este adevarat? sau este suficient daca precizam criteriile de evaluare in regulamentul intern?
Multumesc mult
Constitutia Romaniei prevede ca legea nu are efect retroactiv ... pentru c.i.m. incheiate anterior datei de 01.05.2011, este suficient ca criteriile de evaluare sa fie mentionate in R.I. si care se vor aduce la cunostinta salariatilor prin grija angajatorului.