avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ajutooor va rog
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ajutooor va rog

BUNA AM SI EU O PROBLEMA
AM UN MAGAZIN LA TARA,MAGAZIN ALIMENTAR SI COMERCIALIZEZ PRODUSE ALIMENTARE SI NEALIMENTARE,PANA AICI TOATE BUNE SI FRUMOASE DAR VECINUL MEU E DERANJAT DE FAPTUL CA OAMENII LASA LA EL IN POARTA AMBALAJE SI DIFERITE STICLE SI MA TOT AMENINTA CA MERGE LA POLITIE,INTREBAREA ESTE CE POT EU SA PATESC?AM EU O VINE?CE POT SA FAC?
CARE SUNT DREPTURILE MELE SI ALE LUI IN ACEASTA SITUATIE.VA ROG SA MA AJUTATI
Cel mai recent răspuns: A. Ionut , Consilier juridic 20:23, 10 August 2008
nu are decat sa mearga la politie...daca ei lasa gunoiul la poarta omului nu este problema dvs. Este domeniu public este datoria agentilor de politie sa stabileasca ordinea. Nu aveti nici o vine si nu trebuie sa platiti pentru lipsa de bun simt a altor persoane. Montati si dvs. 2-3 cosuri de gunoi si un panoul de atentionare la iesirea din magazin ca sa va dovediti buna credinta (poate le si aveti deja) si cam atat.
cristache paula a scris:

BUNA AM SI EU O PROBLEMA
AM UN MAGAZIN LA TARA,MAGAZIN ALIMENTAR SI COMERCIALIZEZ PRODUSE ALIMENTARE SI NEALIMENTARE,PANA AICI TOATE BUNE SI FRUMOASE DAR VECINUL MEU E DERANJAT DE FAPTUL CA OAMENII LASA LA EL IN POARTA AMBALAJE SI DIFERITE STICLE SI MA TOT AMENINTA CA MERGE LA POLITIE,INTREBAREA ESTE CE POT EU SA PATESC?AM EU O VINE?CE POT SA FAC?
CARE SUNT DREPTURILE MELE SI ALE LUI IN ACEASTA SITUATIE.VA ROG SA MA AJUTATI



Nu mai scrieti cu majuscule, este impotriva regulamentului de postare pe forum.
ghola a scris:

cristache paula a scris:

BUNA AM SI EU O PROBLEMA
AM UN MAGAZIN LA TARA,MAGAZIN ALIMENTAR SI COMERCIALIZEZ PRODUSE ALIMENTARE SI NEALIMENTARE,PANA AICI TOATE BUNE SI FRUMOASE DAR VECINUL MEU E DERANJAT DE FAPTUL CA OAMENII LASA LA EL IN POARTA AMBALAJE SI DIFERITE STICLE SI MA TOT AMENINTA CA MERGE LA POLITIE,INTREBAREA ESTE CE POT EU SA PATESC?AM EU O VINE?CE POT SA FAC?
CARE SUNT DREPTURILE MELE SI ALE LUI IN ACEASTA SITUATIE.VA ROG SA MA AJUTATI
in primul rand imi cer scuze ca am scris cu majuscule
inca ceva el imi zice ca trebuie sa bea oameni suc sau orice alte bauturi in locuri amenajate,dar eu zic ca daca eu ii vand produsul oricare ar fi el si el(clientul) vrea sa il bea pe strada eu nu am nici o vina ,asta i-am spus si vecinului ce sa le fac sa ii invat eu ,ce nu i-a invatat parintii lor.
Vecinul meu a zis ca o sa mearga la politie si eu o sa fiu cel care va plati amenda pt ca oamenii isi bea bautura fie ea alcoolica sau nealcoolica pe strada si lasa ambalajul unde nu trebuie.mentionez ca nu vand produse alcoolice la pahar eu stiam ca trebuie sa ai un loc amenajat cand vinzi la pahar nu daca vinzi bauturi sigilate.am dreptate?e foarte nasoala situatia.ps-am cos de gunoi,si imi tot atentionez clienti sa nu mai isi lase gunoiul la intamplare dar e greu sa ii schimbi pe romani.


Nu mai scrieti cu majuscule, este impotriva regulamentului de postare pe forum.
atata timp cat bautura alcoolica sau racoritoare nu este servita la pahar si distinsii clienti vor sa o savureze in strada sau la umbra gardului vecinului direct din sticla :) nu trebuie sa va faceti griji. Consumul de alcool in public este interzis insa nu sunteti dvs. de vina ca ei au ales metoda asta de consum fiind riscul lor sa fie amendati pentru asta si nu dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort cu minor tatalor tatalor Suntem casatoriti de 10 ani si m-a inselat de 2 ori (din cate stiu eu) ultima oara a fost in vara cand mi-a zis ca a fost rapita de pe strada cu toate ca ne-am ... (vezi toată discuția)
Gunoiul la ușa apartamentului DanRo DanRo Jumătate din vecini lasă gunoiul la ușă apartamentului pentru perioade de timp care pot ajunge și la 24 de ore. Evident de multe ori miroase în scara ca ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am o casă la țară în care locuiesc periodic. ... Victor1989 Victor1989 Bună ziua! Am o casă la țară în care locuiesc periodic. Lângă locuință mă învecinez cu un magazin alimentar, la intrarea căruia în fiecare seară ... (vezi toată discuția)