Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... infintare centru volant fructe de padure
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

infintare centru volant fructe de padure

Buna seara!
Va rog sa ma ajutati si sa ma indrumati in legatura cu documentele de care am nevoie pentru a colecta volant fructe de padure(cu autovehicolul) , si care este legislatia in domeniu(inclusiv cu sanctiuni sau infractiuni)
Va multumesc anticipat !

Va incadrati la cod CAEN 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontana.
Puteti deschide ce vreti dvs., si SRL cu un angajat daca doriti. Vorbiti cu un consultant financiar despre costuri si venituri pt a hotari cum e mai bine.
Ca legislatie, nu veti presta pe domeniul privat sau privat al statului.
Nu este prea clar ce doriti sa faceti. In ce scop colectati fructele de padure?

Vreti sa le prelucrati si comercializati?
Vreti doar sa le preluati de la "producator" si apoi sa le vindeti?
Vreti doar sa le transportati de la culegatori/producatori la un alt comerciant/prelucrator?

In functie de aceasta trebuie sa va treceti activitatile in documentatia firmei?
Buna dimineata !
Doresc sa colectez afina,zmeura ,ciuperci si sa le transport la o alta firma din Romania!
Multumesc anticipat !