Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Stagiu evaluator imobiliar la ANEVAR
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Stagiu evaluator imobiliar la ANEVAR

Buna ziua ! In ce consta si cum ar trebui sa se desfasoare stagiul de evaluator imobiliar la ANEVAR?
Intrati pe site-ul www.anevar.ro si veti afla tot ce doriti.
Stagiul se efectueaza in maxim 2 ani de la sustinerea examenului. Se efectueaza la o societate de evaluari cu un tutor /lector ANEVAR.La ANEVAR exista o lista de tutori si iti alegi de acolo unul.
Se finalizeaza cu un examen si sustinerea a 5 lucrari efectuate pt evaluator de proprietati imobiliare iar pt intreprinderi , 3 lucrari.