avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN - Agentie de turism
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN - Agentie de turism

Pentru ca o agentie de turism revanzatoare (nu tour-operator) sa poata functiona, de ce cod CAEN are nevoie?

7911 - Activitati ale agentiilor turistice si 7990 - Alte servicii de rezervare si asistenta turistica sau doar de primul cod CAEN (7911)?
Cel mai recent răspuns: robert_11 , utilizator 22:27, 24 Iulie 2011
Parerea mea este ca aveti nevoie de codul: 7911 - Activitati ale agentiilor turistice ; nu va costa nimic in plus sa autorizati si 7990 - Alte servicii de rezervare si asistenta turistica.
Actele sunt deja facute (am 7911), iar pentru a mai introduce noi coduri caen, este imposibil pentru mine avand in vedere planurile mele de viitor. Merci frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen 7912 adinutza05 adinutza05 as dori sa stiu care este codul caen pt agentia de turism detailista?am certificat de inregistrare cu cod caen 7912 agentie de turism turoperatoare,dc doresc ... (vezi toată discuția)
Pfa sau ii pentru intermedieri in turism mamaleone mamaleone Doresc ca prin intermediul unui website sa intermediez intre turist si administratorul unitatii de cazare inscris pe acel website. Initial am studiat ... (vezi toată discuția)
Activitate caen 7990 adrianaclaudia85 adrianaclaudia85 Avand în vedere obiectul principal de activitate al societăţii : 7911 Activităţii ale agenţiilor turistice şi având autorizate spre desfaşurarea ... (vezi toată discuția)