Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN - Agentie de turism
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN - Agentie de turism

Pentru ca o agentie de turism revanzatoare (nu tour-operator) sa poata functiona, de ce cod CAEN are nevoie?

7911 - Activitati ale agentiilor turistice si 7990 - Alte servicii de rezervare si asistenta turistica sau doar de primul cod CAEN (7911)?
Parerea mea este ca aveti nevoie de codul: 7911 - Activitati ale agentiilor turistice ; nu va costa nimic in plus sa autorizati si 7990 - Alte servicii de rezervare si asistenta turistica.
Actele sunt deja facute (am 7911), iar pentru a mai introduce noi coduri caen, este imposibil pentru mine avand in vedere planurile mele de viitor. Merci frumos.