avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa judiciara de timbru recurs
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa judiciara de timbru recurs

Daca formulez recurs atunci taxa judiciara de timbru trebuie sa o platesc la primaria de la instanta de apel( a fost cu apel)?
Cel mai recent răspuns: ADRIAN CHELARU , Alte profesii 12:28, 25 Iulie 2011
Taxa de timbru se achita la ghiseul primariei iar chitanta se depune odata cu declararea recursului sau cel tarziu in ziua judecatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Venituri modeste si taxa judiciara de timbru ioanandrei ioanandrei Va rog , o lamurire: 1. Cauza evaluabila in bani. Instanta de fond : TRIBUNALUL. RECLAMANTA plateste TAXA JUDICIARA DE TIMBRU la valoarea declarata . Pierde ... (vezi toată discuția)
Taxe judiciare timpuriu timpuriu Pentru instanta de fond am platit taxe judiciare ptr fiecare capat din cerere , am depus 4 chitante , acum am depus cerere de apel , intrebarile mele. ... (vezi toată discuția)
Taxe timru judiciar apel valik valik cine poate sa-mi spuna cam cat ar costa taxa timbru judiciar apel partaj bunuri comune.valoare imobil 356 000 roni ( valoare estimata expert nereala ). in ... (vezi toată discuția)