Forum Discuţii juridice Executare silită datorie leasing
Discuție deschisă în Executare silită

datorie leasing

Buna ziua .am un autoturism luat in leasing ,mai am de achitat 3 rate si sunt in imposibilitate de achitare .Pot obtine o esalonare ,s-au voi pierde masina MC
Solicitati firmei de lesing prelungirea duratei contractului concomitent cu scaderea ratei. Depinde de politica fimei daca sunt de acord sau nu cu solicitarea dvs.
Este posibil sa intampinati greutati tocmai datorita faptului ca mai aveti doar trei rate de achitat.