Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Procedura angajare bona
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Procedura angajare bona

Buna, va rog, ma puteti ajuta cu procedura angajarii unei bone filipineze ?
Mentionez ca este angajata de care o persoana fizica .

Multumesc !
Pentru inceput este necesar ca viitoarea bona sa obtina autorizatie de munca.
In acest sens, luati legatura cu Oficiul Roman de Imigrari in raza careia viitorul angajator isi are domiciliul.
habibi a scris:

Buna, va rog, ma puteti ajuta cu procedura angajarii unei bone filipineze ?
Mentionez ca este angajata de care o persoana fizica .

Multumesc !

1. Se obtine mai autorizatia de munca de la O.R.I.
2. Se face apoi angajarea ca si orice alta persoana de cetatenie romana.