Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratie 112 cu omisiune
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratie 112 cu omisiune

Va rog ,imi spune si mie cineva, daca am omis la Decl 112 sa declar contrib.pentru concedii si indemnizatii de asigurari sociale (pt.ca nu am bifat), declaratia initiala a fost validata, fac o alta Decl.initiala? Ce declar? numai pozitia respectiva?nu am mai facut la 112 rectificativa.Va multumesc ffff mult!
Buna ziua,

Depune-ti o alta declaratie completa(tot ce ati declarat initial + omisiunea), o depuneti normal ca si pana acum, adica nu bifati nimic rectificativ.......
Aceasta va fi o declaratie rectificativa, veti observa acest lucru atunci cand veti consulta recipisa .

Succes,