Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... despagubire rca
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

despagubire rca

in urma cu 2 luni in parcarea din fata blocului a aluat fac o masina care avea asigurare casco ,de la aceasta masina s-a intins focul si la masina mea la care nu am asigurarea casco.Din pr.verbal de interventie intocmit de ISU rezulta ca sursa de aprindere este scurt circuit electric la masina vecinului.Firma de asigurare ne raspunde ca autori necunoscuti ,prin incendiere au provocat avaria, fara sa tina cont de cele mentionate de ISU prin procesul verbal de interventie.
Va rog ff frumos sa-mi spuneti ce am de facut.
Multumesc.
Din pacate daca nu aveti CASCO prejudiciul il veti suporta.