Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... liniuta de pe certificatul de nastere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

liniuta de pe certificatul de nastere

Copilul meu nu are tata specificat pe certificatul de nastere, are o liniuta la "numele tatalui".Eu m-am casatorit si sotul meu vrea sa trecem copilu pe numele lui.Cum se face trecerea?Este posibil sa declare ca copilul este al lui si sa evitam un lung proces de adoptie?Daca este posibil , cum arata aceasta declaratie,unde o gasesc?Multumesc .
multumesc
As mai avea o intrebare daca nu va suparati, ce acte trebuie sa atasez la declaratie.Orice document canadian trebuie sa-l supralegalizez la Ottawa si sa nu trimit de mai multe ori ...cred ca imi trebuie actul de identitate al sotului ( pasaport sau driver's licence ) si oare ce mai trebuie...