Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acordare custodie minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acordare custodie minor

Acum o luna mi-am dat acordul ca sotia mea sa paraseasca tara impreuna cu fiica noastra de 2 ani, de 2 saptamani nu vrea sa mai dea nici un semn de viata, nu vrea sa imi arate fata, imi invoca diferite motive, ba ca e obosita , ba ca face baie etc. In situatia de fata am ajuns la concluzia ca asta a asteptat deoarece cand i-am spus ca ma duc in Spania sa imi vad fata mi-a spus ca nu are rost ca oricum nu am cum sa o gasesc pentru ca nu stiu adresa lor acolo si cu asta mi-a dat tot de inteles. Cate sanse am sa obtin custodia fetei si daca la divort sotia e obligata sa vina cu fata in tara. Mentionez ca toate actele de stare civila sunt la mine ia nu are decat niste simple copii xerox la ea. Multumesc anticipat.
shoeman, utilizator
1. La divort nu este obligata sa vina in tara.
2. In ceea ce priveste sansele de a castga custodia fetitei..... depinde de circumstante, de probele ce vor fi administrate...
Ce probe ar trebui sa administrez mai exact, va rog?
Pentru ca cineva m-a sfatuit sa dau divort si sa nu o anunt de acest lucru si sa aduc 2 martori care sa o denigreze, ceea ce eu nu pot face, pur si simplu nu as putea trai cu asta pe suflet
shoeman, utilizator