Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Interval orar la contract cu timp partial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Interval orar la contract cu timp partial

Daca am un salariat care lucreaza cu 4 ore/zi pot sa specific in actul aditional ca lucreaza intre orel 08-12, 12-16, 16-20???
Alta problema: inregistrez un contract cu 4 ore/zi si la repartizarea timpului de lucru imi scrie 2 ore intre 07-09 si 2 ore intre 16-18, este corect?????
Da , este corect ... cele 4 ore/zi au fost repartizate in mai multe intervale de timp ...
MIRELAIONICA a scris:

Nu am scos-o eu , ci un dl. de la Inspectia Muncii, pe mine ma interesa la cele cu timp partial daca pot sa trec mai multe intervale in care lucreaza.

In contractul de munca la durata muncii specificati nr. de ore prestate/zi/saptamana ,respectiv 4/20 si la modul de repartizare ore/ zi consemnati 7-9;16-18
Programul de muncă şi modul de repartizare a acestuia pe zile sunt aduse la cunoştinţă salariaţilor şi sunt afişate la sediul angajatorului,indiferent de tipul de contract.
Bună ziua,
Am un CIM cu timp parţial 16 ore/lună în datele de 3 şi 23 ale lunii cu un salariu de 71 lei (fără nici un spor). Întrebarea mea este dacă aceste date de 3 şi 23 ale lunii vor fi î zile de week-end nu ar fi trebuit să am şi un spor de week-en în acel CIM?
Vă mulţumesc!

Am bănuit eu, vă mulţumesc!
MIRELAIONICA, utilizator
Daca pica in zile de repaus saptamanal, atunci se va acorda si un spor la salariu...