avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... contari bonuri fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

contari bonuri fiscale

Buna ziua!Va rog sa-mi spuneti cum este corect sa inregistrez in contabilitate urmatoarele:
Am deschis pct de lucru,prestare servicii(masaj),am achizitionat casa de marcat.
1.Cum inregistrez ,fiind venituri,bonurile fiscale?Lucrez cu program SAGA.
2.Un client vrea factura fiscala.Deasemeni cum inregistrez plata aceste facturi,tinand cont ca bonul fiscal il atasez facturii pe care o dau clientului.
Este pentru prima data cand lucrez cu bonuri fiscale(ca venituri),si am auzit mai multe pareri.Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: mamon , utilizator 19:41, 3 August 2011
Va multumesc inca o data!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Emitere bon fiscal casa de marcat irinuka2005 irinuka2005 Buna ziua Ma puteti ajuta va rog cu o informatie?Bonurile fiscale pe care le emit cu casa de marcat trebuiesc insotite de facturi neaparat?Daca eu emit bon ... (vezi toată discuția)
Cum se inregistreaza o factura achitata cu bon fiscal dana-dana dana-dana Cum sa inregistrez in contabilitate o factura achitata cu bon fiscal daca inregistrez raportul zilnic de activitate si monetarul. Ar trebui defalcat pe ... (vezi toată discuția)
Factura client cu storno avans Lizuca12 Lizuca12 Buna ziua, Spuenti-mi va rog daca am avut o factura de avans pentru pe care am inregistrat-o 4111=% 1834,46 4428 355,06 472 ... (vezi toată discuția)