Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... contari bonuri fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

contari bonuri fiscale

Buna ziua!Va rog sa-mi spuneti cum este corect sa inregistrez in contabilitate urmatoarele:
Am deschis pct de lucru,prestare servicii(masaj),am achizitionat casa de marcat.
1.Cum inregistrez ,fiind venituri,bonurile fiscale?Lucrez cu program SAGA.
2.Un client vrea factura fiscala.Deasemeni cum inregistrez plata aceste facturi,tinand cont ca bonul fiscal il atasez facturii pe care o dau clientului.
Este pentru prima data cand lucrez cu bonuri fiscale(ca venituri),si am auzit mai multe pareri.Va multumesc!
Va multumesc inca o data!