Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Lamuriri infiintare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Lamuriri infiintare SRL

Buna seara,
doresc sa infiintez un srl avand ca domeniu de activitate activitati de asistenta stomatologica (caen 8623). Exista posibilitatea de a face acest lucru tinand cont ca inca sunt student in ultimul an la medicina dentara? Mentionez ca doresc acest lucru pentru acesarea fondurilor structurale pentru dezvoltare rurala in vederea construirii si dotarii unui cabinet stomatologic la sat. Va multumesc.
Nu, trebuie sa faceti dovada la infiintarea societatii ca ati terminat facultatea, respectiv ca sunteti inscris in colegiul medicilor si aveti un permis de libera practica.
Va multumesc pentru raspuns.