avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prima casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prima casa

Pot sa beneficiez de prima casa daca cumpar de la ruda de gradul unu ?Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 20:20, 30 Iulie 2011
Nu are nici o importanta persoana vanzatorului, important este sa indepliniti dvs conditiile impuse de acest program.
gradul de rudenie dintre dvs si vanzator nu afecteaza in niciun fel valabilitatea unui contract de vanzare-cumparare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am semnat o conventie care cuprinde obligati pana la grad 4 de rudenie! este valabila? Stelianu Stelianu In urma cu 6 luni socrul meu a vrut sa ne cumpere o casa. Am inceput sa ne interesam la agentii imobiiare si prieteni de un astfel de imobil. Am semnat cu o ... (vezi toată discuția)
Act de vânzare cumpărare între bunic si nepot parpalea_ank parpalea_ank Se doreşte încheierea unui act v-c imobil între bunic şi nepot în vârstă de 17 ani ( asistat). Bunicul este în Bucureşti iar imobilul care se ... (vezi toată discuția)
Buna ziua Georgiana_gjg Georgiana_gjg Părinții mei vor sa imi vândă în acte apartamentul lor dar eu peste 5 luni ma căsătoresc și soțul are 2 copii din prima casatorie.Copii vor avea ... (vezi toată discuția)