Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... valabilitate procura
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

valabilitate procura

buna ziua!as avea si eu o nelamurire si va rog poate cineva sa ma ajute?luna trecuta mai exact pe 06.07.2011 barbatul meu a fost la consulatul Romaniei in Barcelona si a facut o procura pt copilul nostru care e minor.Acum sunt in Romania si ma tem ca nu cumva la vama sa nu ma lase sa trec cu copilul,deoarece procura nu are nici un termen de valabilitate!va multumesc!
Nu e procura e declaratie acord #-o!

Si in ea se specifica perioada, locul si insotitorul.
asa,declaratie acord!Dar specifica sa calatoreasca cu mine mama lui,locul dar nicio data,niciun termen.atata tot:(
macar in ce directie va deplasati, scrie ?
Daca scrie locul si de cine e insotit s ar putea sa nu aveti probleme. Consulul tb sa scrie si perioada in mod normal.
da scrie pe ruta:Ungaria,Austria,Italia,Franta,Spania.Iar mai jos unde ar trebui specificat termenul sunt trase linii--atata tot!