Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale dizolvare srl, asociati straini...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

dizolvare srl, asociati straini...

sunt asociata la o firma impreuna cu o pers. fizica straina si o pers. juridica straina.....firma a fost dizolvata printr-o sentinta a Tribunalului. ce as putea sa fac eu in privinta bunurilor firmei, avand in vedere faptul ca ceilalti asociati nu au dat nici un semn de viata de 2 ani si nici nu raspund la tel, mail, fax...etc ?
Daca societatea a fost dizolvata de catre tribunal, pasul firesc ar fi sa numiti un lichidator in conditiile art. 237 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale, care cu siguranta stie ce are de facut. Lista cu lichidatorii o gasiti la adresa: www.liquidation.ro