Forum Discuţii juridice Executare silită Cum pot afla localizarea unui teren daca stiu numarul ...
Discuție deschisă în Executare silită

Cum pot afla localizarea unui teren daca stiu numarul de cadastru

Am gasit un anunt referitor la vinderea unui teren prin executare silita. In anunt se specifica numarul de cadastru dar nu si alte informatii. Cum as putea sa aflu localizarea precum si alte informatii despre terenul cu pricina stiind doar nr de cadastru. De asemenea m-ar interesa si daca as putea verifica daca exista litigii sau alte probleme cu terenul respectiv.

Multumesc anticipat
Depuneti o cerere la Oficiul de Cadastru si Publicitate Imobiliara din raza teritoriala in care se afla terenul in cauza. Tot acolo puteti obtine si celelalte informatii de care aveti nevoie. In acest sens insa, mai puteti cere informatii suplimentare si de la cei care fac acesta vanzare, titularul anuntului.