Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Problema credit prima casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Problema credit prima casa

Buna ziua! Din cauza ca nu am vechime in cartea de munca, banca nu a acceptat sa imi acorde creditul prima casa, asadar am apelat la un prieten care sa ma ajute. El se incadreaza pentru suma respectiva si voi face creditul pe numele lui, eu urmand sa platesc ratele. La sfarsit, cand creditul este platit in totalitate, intelegerea este ca el sa imi treaca imobilul pe numele meu. Acum, intrebarea mea este cum as putea face ca aceasta intelegere sa fie si oficiala, pentru e evita neplaceri mai tarziu? Se poate face un act la notar sau ceva de genul acesta in care el isi ia angajamentul ca la finalul creditului sa imi dea imobilul?

Multumesc anticipat pentru raspuns!
nu faceti asa ceva... niciodata...cat va veti acoperi de acte... tot apar necazuri..!
asteptati sa aveti vechime sa puteti cumpara , sa puteti contracta un credit..