Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intro sectie de forjare se poate da masa \"gratuita\" ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intro sectie de forjare se poate da masa "gratuita" forjorilor?

Buna ziua,
Am tot cautat ceva norme legale ptr a asigura masa muncitorilor forjori. am gasit doar L571/2004 (MApN,..institutii publice), HG.969/200 (ptr mineri)...si cam asta. Poate cineva sa-mi indice un cadru legal prin care se poate asigura o masa in zi pentru muncitorii din forja? bineinteles daca exista! Multumesc anticipat ptr eventualele raspunsuri. O zi buna!
Nu trebuie sa existe un cadru legal pentru asa ceva ... in Reg.Intern al angajatorului se poate prevede la drepturile salariatilor si acest lucru ...