avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general D112 rectificativa - ajutor
Discuție deschisă în Contabilitate în general

D112 rectificativa - ajutor

Postez din nou..sper unde trebuie
Intrebare: Se poate face o rectificativa la un D112 depus anterior in care sa schimb numele si cnp-ul unuia dintre angajati?
Multumesc anticipat pentru raspuns
Cel mai recent răspuns: camicami , utilizator 21:27, 5 August 2011
Da,bifati in declaratie casuta "Rectificativa",corectati si depuneti declaratia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Virare contributii in numele unui administrator decedat in locul celui in functie! Crina70 Crina70 Buna ziua ! Cine ma poate ajuta cu un sfat? Am sa descriu pe scurt faptele: In septembrie 2013 administratorul asociatiei a decedat iar de la 1 oct. 2013 a ... (vezi toată discuția)
Declaratie rectificativa pensii Vioreld Vioreld salutare. daca am de depus o declaratie rectificativa la pensii, in ea trec doar pe salariatul care se modifica sau ii trec din nou pe toti salariatii? (vezi toată discuția)
Contract de munca cu nume gresit CARMEN-ADELA CARMEN-ADELA Angajatorul mi-a inregistrat numele gresit la angajare.Acum a facut corectia in Revisal.Intrebarea mea este daca trebuie sa trimita declaratii rectificative ... (vezi toată discuția)