avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... accident auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

accident auto

In 2010 am fost vinovat de producerea unui accidentcu victime.victima a avut piciorul rupt si a primit de la iml 90 de zile.datorita celor 2000 de euro dati pt cheltuielile cu spitalizarea si alte nevoi ale victimei ne-am impacat, fiind despagubit si din polita RCA.
Ulterior am aflat de posibilitatea recuperarii sumei date victimei de la asigurator.
Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi sau o procedura de urmat?
Va multumesc!!
Cel mai recent răspuns: vinovat2010 , utilizator 10:37, 10 August 2011
exista un termen limita pentru a face asta?
chitanta de mana semnata de un martor este recunoscuta?

va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rca acopera cheltuieli de spitalizare? ContSters181165 ContSters181165 Buna seara.In urma unui accident rutier in care am vatamat corporal un carutas (3 zile spitalizare, 45 zile ingrijiri medicale) acesta neavand nici un fel de ... (vezi toată discuția)
Asiguratorul rca nu plateste despagubirea pentru vatamare corporala horean horean Buna ziua, in urma unui accident auto rezultat cu o vatamare grava , care a necesitat mai mult de 60 de zile (s-a vindecat pana la urma) a intervenit impacarea ... (vezi toată discuția)
Accident masina, consecinte succre succre Buna, am avut in luna august un accident de masina:am parcat in fata casei, am oprit masina jumatate pe spatiul verde si jumatate pe banda de circulatie a ... (vezi toată discuția)