Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... accident auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

accident auto

In 2010 am fost vinovat de producerea unui accidentcu victime.victima a avut piciorul rupt si a primit de la iml 90 de zile.datorita celor 2000 de euro dati pt cheltuielile cu spitalizarea si alte nevoi ale victimei ne-am impacat, fiind despagubit si din polita RCA.
Ulterior am aflat de posibilitatea recuperarii sumei date victimei de la asigurator.
Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi sau o procedura de urmat?
Va multumesc!!
exista un termen limita pentru a face asta?
chitanta de mana semnata de un martor este recunoscuta?

va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~