Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... declaratii cabinet notarial
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

declaratii cabinet notarial

Ce declaratii se depun lunar pentru un cabinet notarial in afara de declaratia 112 ,decontul de tva ,declaratia 208 semestrial?
Lunar, doar cele indicate.
La sfarsitul lunii se intocmeste borderoul privind impozitul pe veniturile din transferul proprietatilor imobiliare .Ce declaratie trebuie depusa cu acest impozit?
Ce fac cu acest borderou il depun cu declaratia 100 la trimestru sau cu declaratia 208 la semestru?
La cabinetele notariale se depune si declaratia 100 lunar cu impozitul pe venitul din transferul proprietatilor imobiliare din patrimoniul personal impreuna cu borderoul de impozit.Daca depuneti decl.100 online,borderoul trebuie inregistrat la administratia financiara de care apartine cabinetul(cu nr de inregistrare-2 exemplare).