Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... copi
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

copi

buna ziua ma numesc gina sunt mama a unui baiat de 8 ani am divortat si am cerut incredintarea minorului (baiatului meu de 8 ani)care am si cistigato eu lucrez in strainatate as avea si eu o intrebare :eu vreau sa iau baiatul cu mine :imi trebuie samnatura tatalui pentru al lua cu mine in tara in care lucrez chiar daca am hotarirea de incredintare in favoarea mea multumesc
nu aveti nevoie de acordul tatalui, ci de acea hotarare legalizata
Daca plecati in UE nu va trebuie semnatura tatalui.