avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit pe venit cf. decret 389/1972
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit pe venit cf. decret 389/1972

va rog sa-mi spuneti care este cota platita , de angajator in baza Decret 389/1972 pentru asigurari sociale ( pensie), unde gasesc legislatia care s-a aplicat in 1991?si cum anume s-a aplicat? multumesc, astept lamuriri din partea dv. :stunned:

Alte discuții în legătură

Contributii salariat mihaela gheorghe mihaela gheorghe As dori sa cunosc daca Decretul 389/11.10.1972 prin care se impunea contributia de 3% aplicabila la veniturile totale realizate de salariatii persoanelor ... (vezi toată discuția)
Adeverinta obtinuta de la unul din angajatorii mei aferenta perioadei ... Gabdia Gabdia Adeverinta obtinuta de la unul din angajatorii mei aferenta perioadei 1996-2000 mentioneaza prime ocazionale la care se face observatia ca nu s-a calculat si ... (vezi toată discuția)
Unde ma pot adresa pentru neplata de catre firma diaroma srl ... Hamradio Hamradio Unde ma pot adresa pentru neplata de catre firma Diaroma SRL a contributiei la CAS in perioada 1991-1995 cand sotia mea a lucrat acolo.Am carte de munca cu ... (vezi toată discuția)