Forum Discuţii juridice Achiziţii publice plata în avans din fonduri publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

plata în avans din fonduri publice

în cazul unui contract de furnizare ( se achiziţionează mobilier bisericesc) , încheiat între o instituţie publică(achizitor) şi o societate comercială : se pot face plăţi în avans pentru acest furnizor , cât este plafonul şi care este cadrul legislativ ?
vă mulţumesc!
HG nr.264/2003 privind stabilirea acţiunilor şi categoriilor de cheltuieli, criteriilor, procedurilor şi limitelor pentru efectuarea de plăţi în avans din fonduri publice, cu modificările şi completările ulterioare.
MULŢUMESC MULT!
De acest HG aveam cunoştinţă, problema este că în anexa 1 la această hotărâre nu găsesc nimic despre "achiziţionare mobilier " sau ceva asemănător . Achizitorul, în cazul de faţă , este o primărie .